South Eastern Kennel Club Inc (VIC)
Date of Show : 14-Jan-2012 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mr T Chin-Fa (Taiwan)
Aust Gr Ch Millmond Baba O Reilly (Mike Higgins)
Runner Up in Show: Great Dane
Aust Sup Ch Darkat Agent Provocateur (Tracey Coyle)
Minor in Show: Samoyed
Kimark True Excellence (Kim Wardle)
Puppy in Show: Border Collie
Khayoz Cort In The Act (Khayoz Kennels)
Junior in Show: Staffordshire Bull Terrier
Bronyayr Sir Sookalot (Pam Bonanno)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Ms R Fourie (South Africa)
Aust Gr Ch Sulyka Joe Cool at Monjoie (Imp UK) (John & Wendy Hutchison)
Baby in Group: Pug
Birsay Vanabond Boi (Mr G & Mrs E McRae)
Minor in Group: Affenpinscher
Aust Ch Strongfort Que Será Será (Kerry McKinnon)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
KasaDeCav Charlies Angel (C Taylor)
Junior in Group: Papillon
Aust Ch Basilika Lady Portland (Stephanie Rickard / Lydia & Chris John)
Affenpinscher
BOB & Minor of Breed: Aust Ch Strongfort Que Será Será (Kerry McKinnon)
Bichon Frise
BOB: Aust Gr Ch Sulyka Joe Cool at Monjoie (Imp UK) (John & Wendy Hutchison)
Bitch CC: Aust Ch Tejada WhoWears French Nickers (Mrs Karen Taylor)
Baby of Breed: Monjoie Love On The Rocks (John & Wendy Hutchison)
Puppy of Breed: Charharra Kiss My Porsche (Mrs Karen Taylor)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB: Aust Sup Ch Melloway Making Waves (J Egan / J & J Weekes)
Bitch CC & Puppy of Breed: KasaDeCav Charlies Angel (C Taylor)
Minor of Breed: Melloway Magnifique (J Egan / J & J Weekes)
Junior of Breed: Aust Ch Melloway Intoxicating (J Egan / J & J Weekes)
Chihuahua (Long Coat)
Minor of Breed: Hollychi Lord Orlando Jones (Karen McCabe)
Puppy of Breed: Chidolls Sparklee (Leonie Bohm)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB: Aust Ch Hollychi Sonnys Irish Lady (Karen McCabe)
Dog CC: Aust Gr Ch Morrano Bobby Buttons (S Sparkman)
Baby of Breed: Triscadec Royal Wish (Karen McCabe)
Minor of Breed: Morrano Charlotte Buttons (Mrs K McCabe)
Chinese Crested Dog
BOB: Aust Ch Entourage Professional Widow (Ms Rebecca Newton)
Dog CC: Aust Ch Cascaras Teachers Pet (Rebecca Brown)
Baby of Breed: Cascaras Once More With Feelin (Rebecca Brown)
Minor of Breed: Chinacrest Glitznglamour (Mr M Hayes)
Griffon Bruxellois
BOB: Aust Gr Ch Armorgrif Amon Ra (A & R Morse)
Bitch CC: Armorgrif Padme Amidala (A & R Morse)
Havanese
Dog CC: Carnwath Pasqale (L J Bolden)
Minor of Breed: Carnwath Juliette (L J Bolden)
Puppy of Breed: Havalag Totally Wicked (L J Bolden)
Italian Greyhound
BOB: Aust Gr Ch Piccino Locomotion (S L & M Reeve / A & R Davidson)
Bitch CC: Aust Ch Clovelly Coco Chanel (Clovelly Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Clovelly Freddie Freeloader (Clovelly Kennels)
Lowchen
BOB: Aust Ch Kilgarrin Shake And Fingerpop (White/Bennett)
Bitch CC: Aust Ch Tilcha Here Comes the Sun (Pia Kirke)
Baby of Breed: Paceaway Onya Broomstik (Dinoambre Kennels)
Miniature Pinscher
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Happyecho Gota Dash Off (D & C White)
Papillon
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Basilika Lady Portland (Stephanie Rickard / Lydia & Chris John)
Dog CC: Aust Ch Burleeds Freddy Steady Go (Jayne McEwan)
Baby of Breed: Torabella Happy Feet (Jayne McEwan)
Puppy of Breed: Graegill Three Times a Lady (Gillian Thorpe)
Pug
Dog CC: Aust Ch Meradine Jed Jones (Hoxter Kennels)
Baby of Breed: Birsay Vanabond Boi (Mr G & Mrs E McRae)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mr S An (Korea South)
Aust Sup Ch Joymont The Spy Who Loved Me (Cathy Scotton)
Runner Up in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Baylock Master Brew (Miss Kimberley Azzopardi)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Iona In Vogue (Ms K Azzopardi & Mr N Luke)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Baylock Heart Of Fire (Miss K Azzopardi & Mr N Luke)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Bronyayr Sir Sookalot (Pam Bonanno)
Airedale Terrier
BOB: Aust Gr Ch Oldiron Flamethrower (Anne & Ron Sorraghan)
American Staffordshire Terrier
BOB & Puppy of Breed: Winyahart Witching Hour (E Perry)
Dog CC: Aust Ch Tredanky Dark Side Of The Moon (B Wickers / D Davies)
Australian Terrier
BOB & Junior of Breed: Aust Ch Coppahed Cleopatra (M Snelders)
Bull Terrier (Miniature)
BOB: Aust Ch Speiread Sweet Sunshine (Samantha Moile)
Puppy of Breed: Aust Ch Speiread Sweet Sunshine (Samantha Moile)
Cairn Terrier
BOB: Aust Sup Ch Joymont The Spy Who Loved Me (Cathy Scotton)
Fox Terrier (Smooth)
BOB: Aust Ch Lilyfox Ring Ov Fire (Ian Henley)
Irish Terrier
BOB & Puppy of Breed: Tawnyoak Redhotatkellington (Schulz & Brennen)
Jack Russell Terrier
BOB: Aust Gr Ch Baylock Master Brew (Miss Kimberley Azzopardi)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Whatajack Rebel Rouser (S Gepp)
Baby of Breed: Iona In Vogue (Ms K Azzopardi & Mr N Luke)
Puppy of Breed: Aust Ch Baylock Heart Of Fire (Miss K Azzopardi & Mr N Luke)
Manchester Terrier
BOB: Mansiya's Yurrugar By Design (Imp UK) (Mr M / Mrs J and Ms P Saunders)
Minor of Breed: Mansiya's Yurrugar By Design (Imp UK) (Mr M / Mrs J and Ms P Saunders)
Parson Russell Terrier
BOB & Minor of Breed: Aust Ch Jacklands Dallas (Dalsue Kennels)
Skye Terrier
BOB: Aust Ch Linum Adam's Creation (Imp FIN) (O Clark / W Ladd / J Morris / J Stapleton)
Bitch CC: Aust Ch Glorfindel Spring Promise (Imp UK) (David & Julie Cartledge)
Baby of Breed: Glorfindel Side Winder (Imp UK) (David and Julie Cartledge)
Junior of Breed: Aust Ch Santlin Shez Got Attitude (David and Julie Cartledge)
Staffordshire Bull Terrier
BOB: Aust Sup Ch Neworder Never Miss a Beat (Mrs B & Miss K, Marsh)
Puppy of Breed: Wyowna Batteries Not Included (Wyowna Kennel)
Junior of Breed: Bronyayr Sir Sookalot (Pam Bonanno)
Tenterfield Terrier
BOB: Aust Ch Atenta Tigers New Terror (Paula Stirzaker)
Bitch CC: Aust Ch Madusty Jersey Girl (Paula Stirzaker)
West Highland White Terrier
Bitch CC & Junior of Breed: Hindsight Pomp N Circumstance (Hindsight Westies)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)
Aust Ch Gwyndara Deepest Red (Mrs J Wong)
Baby in Group: Hungarian Vizsla
Hubertus Haute Couture (Agnes Pali)
Minor in Group: Weimaraner
Aust Ch Grauhund Just Dzina Jeans AI (Imp NZ) (Grauhund Knls)
Puppy in Group: Weimaraner
Aust Ch Grauhund Just a Miracle AI (Imp NZ) (Grauhund Kennels)
Clumber Spaniel
Minor of Breed: Taniwha Robin Hood (Mrs C J Ryan)
Cocker Spaniel
BOB: Aust & Nor Ch Anemos First Served To Travis (Imp NOR) (David & Merryn Bellamy)
English Springer Spaniel
Dog CC: NZ Ch Taniwha Tuhua (Imp NZ) (C J Ryan)
Baby of Breed: Cardhu Under my Thumb (E & M Borg)
Puppy of Breed: Aust Ch Cardhu Tainted Love (Jan Waite)
Flat Coated Retriever
BOB: Aust Sup Ch Explicit Heaven's On Fire (Imp SWD) (Bushman Kennels)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Injitali Intriguing Secret (R Williams)
Minor of Breed: Injitali Intriguing Tale (R Williams)
German Shorthaired Pointer
BOB: Heiderst Pure Gold (M J & F L Park)
Bitch CC: Aust Gr Ch Kobidan Flower Power (S Nichols and J Cattell)
Puppy of Breed: Pointsure Storm Chaser (Krystal Lewis)
Junior of Breed: Aust Ch Kobidan Grand Inquisitor (J Cattell & S Nichols)
Hungarian Vizsla
BOB: Aust Ch Hubertus Rodeo Drive (AI) (A Pali)
Baby of Breed: Hubertus Haute Couture (Agnes Pali)
Irish Setter
Dog CC: Aust Ch Gwyndara Deepest Red (Mrs J Wong)
Irish Water Spaniel
BOB: Dual Ch (T) Tirriki Emotion Explosion TSDX (P Gelme / H & B van Haasteren)
Labrador Retriever
BOB: Aust Sup Ch Driftway Aussie Rulz (Mr G Spagnolo & G Williams)
Minor of Breed: Kelindebar Magic Charm (Mrs Linda Adams)
Junior of Breed: Tinsletown Grace (Stephanie Dearnaley)
Pointer
BOB: Aust Ch Rhyll Valkyrie (Mr R & Mrs K J Winters)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch / T. Ch Zensu Monkey Wrench TDX (Kirsten Flynn)
Baby of Breed: Tukeglen Talk To The Hand (Lumsden / McCready)
Junior of Breed: Whitfordpark Shaken Not Stired (J & A Lumsden)
Weimaraner
BOB: Aust Ch Grauhund Merry Poppins (Grauhund Kennels)
Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Grauhund Just Dzina Jeans AI (Imp NZ) (Grauhund Knls)
Puppy of Breed: Aust Ch Grauhund Just a Miracle AI (Imp NZ) (Grauhund Kennels)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mr S Sonoda (Japan)
Aust Sup Ch Pazada Tristar (Talkabout Knls / Mr G P & Mrs P L Russell)
Runner Up in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
NZ Gr & Aust Ch Rokeena Garcon Reveur (R J & R J Wallis / R Hay & S Marshall)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Chipal Call Of The Warrior (Colleen Cornelissen)
Minor in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Rokeena Pretty Ballarina (R J & R J Wallis)
Puppy in Group: Whippet
Moonwind Fancy Free Flirting (J & C Valk / M Hoy)
Afghan Hound
BOB: Aust Ch Karakush Lyle Lovett (S Gilbert / H & L Gibson)
Minor of Breed: Karakush Yolanda Be Cool (S Gilbert / L & H Gibson)
Azawakh
BOB: Worgeordie Endidi Na'ema (Imp UK) (Ms Debra Huon)
Basenji
BOB: Aust Ch Unomee Ultra Million (Mick Lydsey)
Basset Hound
BOB: Aust Gr Ch Glenfern Elite Force (Joan & Michael Bannister)
Junior of Breed: Glenfern Gypsy Rose (Glenfern Kennels)
Beagle
BOB: Aust Ch Treeview Nitro Charger (Karen Mangan)
Bitch CC: Melodale Drovers Delight (Elaine Soane)
Puppy of Breed: Melodale Drovers Mate (Elaine Soane)
Borzoi
BOB: Aust Sup Ch Mistraka Quinn Theskimo (AI) (Marakhoff Knls)
Bitch CC: Am & Aust Ch Velos Brown Eyed Girl (Imp USA) (Karen Nott)
Puppy of Breed: Ahsatan Kennedy (Ahsatan Kennels)
Dachshund (Long Haired)
BOB: Aust Ch Briarmist Bushranger (Jim & Lyndall Black)
Bitch CC: Aust Ch Briarmist Brindabella (Jim & Lyndall Black)
Puppy of Breed: Aust Ch Chipal Seventh Moon (Leanne Lewis)
Dachshund (Miniature Long Haired)
Dog CC & Puppy of Breed: Maharlikah Fear Me Not (Mr E Sison)
Baby of Breed: Chipal Thunder N Lightning (Colleen Cornelissen)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB: Aust Ch Boarbadger Bela Lugosi (Barb Skepper)
Puppy of Breed: Hahndorf Crystal Lily (Barb Skepper)
Junior of Breed: Aust Ch Stardayne Black Baron (Pamila Sinclair)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tinsnips Turnin Turtle (Ms Claire Gray)
Baby of Breed: Chipal Call Of The Warrior (Colleen Cornelissen)
Junior of Breed: Chipal Tattood Lady (Colleen Cornelissen)
Deerhound
BOB: Aust Ch Clachtoll Tayvallich (Ahsatan Kennels)
Foxhound
BOB & Puppy of Breed: Foxgully Perfectly Timed (J Austin & K Stockwell)
Irish Wolfhound
BOB & Minor of Breed: Dileann Aroon Milish (Dileann Kennels)
Dog CC: Dileann Aroon Cashel (Dileann Kennels)
Norwegian Elkhound
Baby of Breed: Aust Ch Graabine Bonnie Parker (Rhonda Dearnaley)
Petit Basset Griffon Vendeen
BOB: NZ Gr & Aust Ch Rokeena Garcon Reveur (R J & R J Wallis / R Hay & S Marshall)
Bitch CC & Minor of Breed: Rokeena Pretty Ballarina (R J & R J Wallis)
Pharaoh Hound
BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Kinghunta Luck Of The Draw (D Edgar)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kinghunta Forbidden Dream (D Edgar)
Rhodesian Ridgeback
BOB: Aust Sup Ch Kinshasa Bronzed Aussie (Kinshasa Kennels)
Baby of Breed: Skiska Keeper Of Time (Nicole Patterson)
Saluki
BOB: Aust Sup Ch Pazada Tristar (Talkabout Knls / Mr G P & Mrs P L Russell)
Bitch CC: Aust Gr Ch Pazada Someone To Talkabout (Talkabout Kennels)
Whippet
BOB: Aust Gr Ch Talkabout Savana Breeze (Talkabout Kennels)
Dog CC: Aust Gr Ch Peperone New Sensation (Elmaro Kennels)
Puppy of Breed: Moonwind Fancy Free Flirting (J & C Valk / M Hoy)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mr O Toyokawa (Japan)
Khayoz Above N Beyond (Khayoz Kennels-John & Kate Valk)
Minor in Group: Old English Sheepdog
Bojou Grand Siecle du Packardia (Imp NZ) (L Cossart-Walsh)
Puppy in Group: Border Collie
Khayoz Cort In The Act (Khayoz Kennels)
Australian Cattle Dog
BOB & Puppy of Breed: Landmaster Tell Me Why (Jean Purcell)
Australian Shepherd
BOB: Aust Sup Ch Ellagant Rhythm N Blue PT (Ellagant Kennels)
Baby of Breed: Ellagant Sunset Blues (Ellagant Kennels)
Bearded Collie
BOB: Aust Ch LLanddona Virtuosity at Briarmist (Imp NZ) (J J & L J Black)
Dog CC: Aust Ch Shaggydogz Timely Enchanter (S Templeton)
Junior of Breed: Aust Ch Glyntwood Magic Moments (C & C Evans)
Border Collie
BOB: Aust Sup Ch Khayoz Perfect Crime (Khayoz Kls)
Bitch CC: Aust Ch Khayoz Queen OHarts (Khayoz Kls)
Baby of Breed: Khayoz Above N Beyond (Khayoz Kennels-John & Kate Valk)
Puppy of Breed: Khayoz Cort In The Act (Khayoz Kennels)
Junior of Breed: Aust Ch Khayoz Jailhouse Rock (Khayoz Kennels)
German Shepherd Dog
BOB: Aust Gr Ch Decklan Osz A Star (Decklan Knls)
Dog CC: Aust Gr Ch Decklan Quiz Master (Decklan Knls)
Baby of Breed: Aust Ch Decklan Time Travla (Decklan Knls)
Old English Sheepdog
BOB: Aust Sup Ch Brinkley Song 'N' Dance Man at Perfu (Imp UK) (Chris and Sue Moore)
Bitch CC: Aust Gr Ch Perfu Dancing Queen (Mr & Mrs C Moore)
Baby of Breed: Aust Ch Perfu Moon Dance (Chris Sue and Jason Moore)
Minor of Breed: Bojou Grand Siecle du Packardia (Imp NZ) (L Cossart-Walsh)
Puli
BOB: Aust Sup Ch Rustufarion Crazy Talk (AI) (Mr D Hughes / Mr R Valore & Mr R Barker)
Bitch CC: Aust Sup Ch Rustufarion Cyber Star (Mr R Valore)
Shetland Sheepdog
Bitch CC: Aust Sup Ch Shelmanna Zulu Moonbeams (Miss Lisa Berrill)
Welsh Corgi (Pembroke)
Minor of Breed: Aust Ch Anbenly Black Caviar (Mr H & Mrs J Smith)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Dr H Rolfes (South Africa)
Aust Gr Ch Millmond Baba O Reilly (Mike Higgins)
Runner Up in Group: Rottweiler
Aust Gr Dual Ch T Ubersein Prince Of Tides (Khayoz Kennels)
Baby in Group: Dobermann
Aust Ch Aegis Dragon Tattoo (L Harwood & A Ginich)
Minor in Group: Samoyed
Kimark True Excellence (Kim Wardle)
Puppy in Group: Dobermann
Ikons One And Only (AI) (Imp NZ) (Daniel Filipovic)
Junior in Group: Dobermann
Aust & NZ Ch Ikons Te Tahi (AI) (Imp NZ) (D Filipovic)
Akita
BOB: Aust Gr Ch Millmond Baba O Reilly (Mike Higgins)
Bitch CC: Aust Ch Travistock Angel Eyes (Imp UK) (Shinano Akitas)
Minor of Breed: Ashdimond Miss Uperty JJ (Nicki & Roger Lane)
Alaskan Malamute
BOB: Aust Ch Kataku Major League (Kataku Kenels)
Bitch CC: Kataku Chill in the Air (AI) (Kataku Kennels)
Puppy of Breed: Southrnwolfs Catch Me If U Can (Mrs A Wagenvoort)
Boxer
BOB: Aust Ch Targeted By Newlaithe (Imp UK) (David and S Faye Crooks)
Bitch CC: NZ Gr Ch Kadence Luv At First Sight (Imp NZ) (A Hobday & A Downie)
Bullmastiff
Bitch CC: Aust Ch Nightquest Rose Of England (Mrs M Edwards)
Dobermann
BOB & Junior of Breed: Aust & NZ Ch Ikons Te Tahi (AI) (Imp NZ) (D Filipovic)
Bitch CC: Aust & NZ Ch Ikons Born To B A Star (AI) (Imp NZ) (Daniel Filipovic)
Baby of Breed: Aust Ch Aegis Dragon Tattoo (L Harwood & A Ginich)
Puppy of Breed: Ikons One And Only (AI) (Imp NZ) (Daniel Filipovic)
Newfoundland
BOB: Aust Ch Capebass Trek toth stars (J & L Leeder)
Rottweiler
BOB: Aust Gr Dual Ch T Ubersein Prince Of Tides (Khayoz Kennels)
Junior of Breed: Ubersein Dynamite (AI) (T Finn & L Russell)
Samoyed
BOB: Aust Ch Oscarbi Just A Kiwi Girl At Kalaska (Imp NZ) (Mrs D Klaaysen)
Minor of Breed: Kimark True Excellence (Kim Wardle)
Puppy of Breed: Zareine Secret Rendezvous (P & M Smith)
Schnauzer (Miniature)
BOB: Aust Ch Hanosc High Priority (Natasha Clark)
Shiba Inu
BOB & Minor of Breed: Kazumi Kit Kat (Alveka Kennels)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Orienta Playin Dirty (Orienta Kennels)
Siberian Husky
Baby of Breed: Illahee To The Manor Born (Miss J Greene & Ms C Fisher)
St Bernard
BOB: SaintsRus Bound for Glory (Lesley Jehu & Tim MacDonald)
Bitch CC & Junior of Breed: SaintsRus Queen of the Night (Lesley Jehu & Tim MacDonald)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mr T Chin-Fa (Taiwan)
Aust Sup Ch Darkat Agent Provocateur (Tracey Coyle)
Runner Up in Group: Shar Pei
Aust Ch Silkston Jimmy Crack Corn (S White)
Minor in Group: French Bulldog
Aust Ch Carrski Step N Out N Style (Carrski Knls)
Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas)
Boston Terrier
BOB: Aust Ch Zelos Boston Legal (D Norquay)
Bitch CC: Aust Ch Zelos OGosh Im Posh (P Fordred)
British Bulldog
BOB: Aust Sup Ch Robocky Chicago Whitesox (Karazma Knl)
Dalmatian
BOB: Aust Ch Jendally Smooth Criminal (Caroche Kennels)
Bitch CC: Aust Gr Ch Trudals Sweet Georgia Brown (J Clark-Pearman)
French Bulldog
BOB: Aust Gr Ch Carrski Rumour Haz It (R & N Wilson)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carrski Copy Cat (Carrski Knls)
Minor of Breed: Aust Ch Carrski Step N Out N Style (Carrski Knls)
Great Dane
BOB: Aust Sup Ch Darkat Agent Provocateur (Tracey Coyle)
Bitch CC: Aust Ch Darkat Asti Riccadonna (Kathy Smith Darren Ripper)
Baby of Breed: Aust Ch Stormalong Luvmy Songndance Man (Mrs Sue Burrows)
Puppy of Breed: Congistador Seize The Day (Imp NZ) (Christine & Peter Fry)
Keeshond
BOB: Aust Ch Keez Kause For Koncern (Trevor & Cheri Rogers)
Bitch CC: Aust Ch Keez Que Sera Sera (D I & D J Wall)
Baby of Breed: Venardu The Maestro (Peter & Jenny Lambe)
Puppy of Breed: Leifhond SweetAz Lolipop (Miss L Wyhoon)
Junior of Breed: Aust Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas)
Lhasa Apso
BOB: Aust Ch Ngesong Midnight Dreamer (R Shearer)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Myikyi Kyi Ra Ba (Vickie Gladstone)
Baby of Breed: Elshamara Bazzinga (R Shearer)
Poodle (Miniature)
Bitch CC: Aust Gr Ch Westpriors Power N Grace (K /J & P Hopkins / J & C Missen)
Poodle (Standard)
BOB: Ahornstreets Valimont (Imp GER) (C Sharpe)
Poodle (Toy)
BOB: Aust Sup Ch Garwey Scallywag (Garwey Kennels)
Minor of Breed: Sintee Star Billing (Sintee Kennels)
Schipperke
BOB & Junior of Breed: Sanlyn Hit The Road Jack (Imp NZ) (Bateau Chien Kennels)
Shar Pei
BOB: Aust Ch Silkston Jimmy Crack Corn (S White)
Junior of Breed: Am Ch Shine's Gift Wrapped For Silkston (Imp USA) (S White)
Shih Tzu
BOB & Junior of Breed: Aust & Can Ch Winterholme Lanakila Affinage (Imp CAN) (Yoel & Micky Morag)
Tibetan Terrier
BOB: Aust Gr Ch Bovais Takem By Surprize (R & Mrs V Bennetts)
Bitch CC: Aust Ch Caerlaverock Zil Pa (Imp NZ) (R & Mrs V Bennetts)
Minor of Breed: Aust Ch Rogspa Man Of The Moment (R & Mrs V Bennetts)