Weimaraner Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Weimaraner (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
30-Jun-2024 (Sunday)
Brisbane Valley Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
29-Jun-2024 (Saturday)
Victorian Poultry & Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Brad Santas (NSW) Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Victorian Poultry & Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Mrs Jules Mayne (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkwei Josephine (Nan Qu)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC) Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
24-Jun-2024 (Monday)
Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)
General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia) Group Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)
Res Bitch CC: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
Baby of Breed: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
23-Jun-2024 (Sunday)
Queensland Kennel Council (QLD)
General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT) Group Specials : Ms Suzanne Beinke (SA)
Intermediate in Show: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Sunraysia Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Ms Susan Packer (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)
General Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia) Group Specials : Mrs Paige Clarke (VIC)
Baby in Group: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
Aust Bred in Group: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
Baby of Breed: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
22-Jun-2024 (Saturday)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Mr Jim Black (NSW)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
General Specials : Mr Simon Mills (NSW) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
Queensland Kennel Council (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW) Group Specials : Ms Donna Puttock (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Queensland Kennel Council (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Working Dog Club Of Tasmania All Breeds (Show 1) (TAS)
General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC) Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Working Dog Club Of Tasmania All Breeds (Show 2) (TAS)
General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS) Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Red Cliffs Ladies Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Red Cliffs Ladies Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
21-Jun-2024 (Friday)
Red Cliffs District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW) Group Specials : Ms Susan Packer (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
20-Jun-2024 (Thursday)
Mackay Agricultural Show Society Inc (QLD)
General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD) Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Eltaj Bad Habits (Alexandra Tilbrook)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eltaj Bad Habits (Alexandra Tilbrook)
16-Jun-2024 (Sunday)
Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM Group Show) (ACT)
Group Specials : Mrs Marilyn Morphet (QLD)
Baby of Breed: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)
General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT) Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)
Baby of Breed: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
Isis & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW) Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Dr Francis Mcevoy (SA) Group Specials : Mrs Cathy Scotton (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Darling Downs Kennel Club (QLD)
Group Specials : Miss Breanne Lancey (QLD)
BOB, Best Bitch & Open of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)
Darling Downs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Robert Harbin (NSW) Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)
15-Jun-2024 (Saturday)
Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)
General Specials : Mr Mark Johnston (NSW) Group Specials : Ms Kari Harding (SA)
Baby of Breed: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM Group Show) (ACT)
Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greyghost Marvel At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
Baby of Breed: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC) Group Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)
Aust Bred in Group: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr Lance Wright (QLD) Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
Riverland Dog Training & Kennel Club Inc - A2O (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Res Bitch CC: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Cathy Scotton (VIC) Group Specials : Ms Tracie Edwards (SA)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Darling Downs Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW) Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)
Minor of Breed: Greywei Margaritas With Miley (Kathleen Rogers)
Darling Downs Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr Milan Curk (NSW) Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)
Minor in Group: Greywei Margaritas With Miley (Kathleen Rogers)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Minor of Breed: Greywei Margaritas With Miley (Kathleen Rogers)
14-Jun-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD) Group Specials : Mrs Pauline Hewitt (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)
10-Jun-2024 (Monday)
Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW) Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
9-Jun-2024 (Sunday)
ACT Ladies Kennel Club (AM Show) (ACT)
General Specials : Mr James Beckett (NT) Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lukedom Break Out The Bolli (Lawler/Grech)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Lukedom Remember Paris (Mrs S Lawler & Mrs J Grech)
Canberra All Breeds Kennel Club (PM Group Show) (ACT)
Group Specials : Mrs Sally Baxter (WA)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lukedom Remember Paris (Mrs S Lawler & Mrs J Grech)
Mid North Coast Canine Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Katrina Santas (QLD) Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Tasmanian Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW) Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Tasmanian Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD) Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Yuggera Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr J Liimatainen (Finland) Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greyghost I Like It Like That (Bev Quinlan)
Intermediate of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
Yuggera Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr A Landarte (Uraguay) Group Specials : Jorge Nallem (Uraguay)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Greyghost I Like It Like That (Bev Quinlan)
8-Jun-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Roni Oma (WA) Group Specials : Ms Roni Oma (WA)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
General Specials : Ms Jenny Sayers (WA) Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Bromhund Underneath The Radar (Rebecca Williams)
Mid North Coast Canine Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Mark Johnston (NSW) Group Specials : Mrs Erin Charnock (NSW)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Mid North Coast Canine Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD) Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Tasmanian Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Tasmanian Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Yuggera Canine Club (FCI Show) (QLD)
General Specials : Mr L Heinesche (Luxembourg) Group Specials : Mr J Liimatainen (Finland)
Group 3rd: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed [CACIB]: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
Gundog Club Of SA Inc (Show 1) (SA) (S)
General Specials : Mrs Bernie Martin (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
State Bred of Breed: Dual Ch (T) Waldwiese Up The Ante TSD (Lois & Claire Richter / Kylie Christison)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashlaren Echo In The Field TDX SWN (R Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
Gundog Club Of SA Inc (Show 2) (SA) (S)
General Specials : Ms Emma Parker (ACT)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
State Bred of Breed: Dual Ch (T) Waldwiese Up The Ante TSD (Lois & Claire Richter / Kylie Christison)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashlaren Echo In The Field TDX SWN (R Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
7-Jun-2024 (Friday)
West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)
General Specials : Mr A Ferruggiaro (USA) Group Specials : Mr Ken Campbell (QLD)
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Silkwei Josephine (Nan Qu)
Toogoolawah D. A. & I. Association Inc (QLD)
General Specials : Miss Rosemary Green (QLD) Group Specials : Ms Katherine Wishart (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)
Yuggera Canine Club (Group Shows) (QLD)
Group Specials : Mrs Lynda Saranchuk (Canada)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Greyghost I Like It Like That (Bev Quinlan)
Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC) Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Caboolture & District P A & I Association Ltd (QLD)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
6-Jun-2024 (Thursday)
West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Mr James Byrnes (Ireland)
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Silkwei Josephine (Nan Qu)
Yuggera Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr S Mitrevski (North Macedonia) Group Specials : Ms Judy Harrington (USA)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Greyghost I Like It Like That (Bev Quinlan)
Intermediate of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
Yuggera Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Lynda Saranchuk (Canada) Group Specials : Mr L Heinesche (Luxembourg)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
2-Jun-2024 (Sunday)
Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC) Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)
Murray Valley Kennel Club (NSW)
General Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand) Group Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
Lockyer Valley Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC) Group Specials : Ms Katherine Whiteley (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
General Specials : Mrs Cathy Scotton (VIC) Group Specials : Mrs Cathy Scotton (VIC)
Puppy in Group: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Callide Valley Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Miss Margaret Davis (QLD) Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Greywei Margaritas With Miley (Kathleen Rogers)
Dogs SA Winter International ANKC & A2O Championship Show (SA)
General Specials : Mr Gopi Krishnan (Malaysia) Group Specials : Mr A Landarte (Uraguay)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
1-Jun-2024 (Saturday)
Northern Gundog Society of NSW (NSW) (S)
General Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Veteran SweepStakes - 2nd Place: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
General Specials : Ms Kim Tosi (QLD) Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)
Sarina Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Sarina Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Puppy in Group: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD) Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Greywei Margaritas With Miley (Kathleen Rogers)
Dogs SA Winter International Championship Show (SA)
General Specials : Mr Mitsunori Terada (Japan) Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)
Group 3rd: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
BOB and Dog CC: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
Weimaraner Club of SA Inc (SA) (S)
General Specials : Mrs Lynda Saranchuk (Canada)
Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
Junior in Show: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Dual Ch (T) Waldwiese Up The Ante TSD (Lois & Claire Richter / Kylie Christison)
Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
31-May-2024 (Friday)
Newcastle & Northern District Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RA (J Davies)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RA (J Davies)
Newcastle Toy and All Breeds Dog Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RA (J Davies)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RA (J Davies)
Murray Valley Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr William Smith (QLD) Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
Dogs SA Winter International FCI Championship Show (SA)
General Specials : Jorge Nallem (Uraguay) Group Specials : Mr Gopi Krishnan (Malaysia)
Group 2nd: Aust Sup Ch Arnhill Standing Room Only (AI) (J Turner)
BOB and Dog CC [CACIB]: Aust Sup Ch Arnhill Standing Room Only (AI) (J Turner)
R/UP BOB & Res Dog CC [Res CACIB]: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
Junior (Bitch) of Breed [CACIB-J]: Aust Ch Waldwiese Fire And Rain (AI) (Waldwiese Kennels)
30-May-2024 (Thursday)
Dogs SA Winter International Championship Show (SA)
General Specials : Mrs S Ikeda (Japan) Group Specials : Mrs Lynda Saranchuk (Canada)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bromhund Game On (Bromhund Kennels)
Res Bitch CC: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
26-May-2024 (Sunday)
Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)
General Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand) Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Roni Oma (WA) Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC) Group Specials : Mrs Alexa Barr (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkwei Josephine (Nan Qu)
25-May-2024 (Saturday)
Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Jenny Sayers (WA) Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
Cowra & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)
Baby in Group: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
Baby of Breed: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
Cowra & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Robert Harbin (NSW) Group Specials : Mr John Rowles (NSW)
Baby of Breed: Silkwei Surfs Up At Silvastorm (AI) (Andrea McInroe)
General Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand) Group Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkwei Josephine (Nan Qu)
Southern Classic Dog Show (TAS)
General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW) Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Ku-Ring-Gai Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW) Group Specials : Mrs Deborah Meagher (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lukedom Break Out The Bolli (Lawler/Grech)
Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Eltaj Bad Habits (Alexandra Tilbrook)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eltaj Bad Habits (Alexandra Tilbrook)
Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Eltaj Bad Habits (Alexandra Tilbrook)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eltaj Bad Habits (Alexandra Tilbrook)
24-May-2024 (Friday)
Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand) Group Specials : Ms Roni Oma (WA)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA) Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
19-May-2024 (Sunday)
Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW) Group Specials : Mr Peter Miller (NSW)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)
General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC) Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
Manilla & Dist Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Ben Luxton (SA) Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
Geraldton and District Kennel Club (WA)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ashlaren Good Gracious Greta (Mrs L J Millman)
18-May-2024 (Saturday)
Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC) Group Specials : Mrs Elizabeth Smith (VIC)
Puppy in Group: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Aust Bred in Group: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Metropolitan Kennel Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Res Bitch CC: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
Puppy of Breed: Aust Ch Waldwiese Fire And Rain (AI) (Waldwiese Kennels)
Junior of Breed: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
Metropolitan Kennel Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC) Group Specials : Ms Katherine Whiteley (VIC)
Group 3rd: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Res Dog CC: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
Res Bitch CC: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
Puppy of Breed: Aust Ch Waldwiese Fire And Rain (AI) (Waldwiese Kennels)
Junior (Bitch) of Breed: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
General Specials : Ms Pamela Campbell (WA) Group Specials : Mrs Toni Dennis (QLD)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Manilla & Dist Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
Geraldton and District Kennel Club (AM Show) (WA)
General Specials : Mr Brad Santas (NSW) Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ashlaren Good Gracious Greta (Mrs L J Millman)
Geraldton and District Kennel Club (PM Show) (WA)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ashlaren Good Gracious Greta (Mrs L J Millman)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)
Junior in Group: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Helen Weil (QLD) Group Specials : Ms Charlotte Shah (VIC)
Group 2nd: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
BOB and Dog CC: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
17-May-2024 (Friday)
Coonabarabran Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
12-May-2024 (Sunday)
Callide Valley Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD) Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)
State Bred in Group: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Dublin Kennel Club Inc - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr Daryl Brookes (QLD)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashlaren Echo In The Field TDX SWN (R Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)
11-May-2024 (Saturday)
Dubbo Show Society (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW) Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
Dubbo Show Society (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Miss Laura Meagher (NSW)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD) Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)
State Bred in Group: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Greyghost Miss Suzie Q (Bev Quinlan)
Dublin Kennel Club Inc (Show 1) - ANKC & A2O Show (SA)
General Specials : Ms Kim Tosi (QLD) Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
Dublin Kennel Club Inc (Show 2) (SA)
General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW) Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
10-May-2024 (Friday)
Marburg & District A & I Society (QLD)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Mrs Janet McGregor (QLD)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
6-May-2024 (Monday)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand) Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)
Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
5-May-2024 (Sunday)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza (VIC)
General Specials : Ms Christy Wang (China) Group Specials : Mrs Corinne Walker (Canada)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
4-May-2024 (Saturday)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza - FCI CACIB Show (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr L Kruger (Sth Africa) Group Specials : Mr P Peerapong (Thailand)
BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Silkwei Josephine (Nan Qu)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza - A2O Show (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Hidemi Takahashi (Japan) Group Specials : Mr L Kruger (Sth Africa)
Minor in Show: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Minor in Group: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkwei Josephine (Nan Qu)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Bromhund Lets Play Games QND (Seecar Kennels)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand) Group Specials : Mrs Patricia Cameron (QLD)
Minor in Group: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Ulverstone Kennel Club Inc - German Breeds (AM Show) (TAS) (S)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Ulverstone Kennel Club Inc - German Breeds (PM Show) (TAS) (S)
General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)
Baby in Show: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
3-May-2024 (Friday)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza (VIC)
General Specials : Mrs Corinne Walker (Canada) Group Specials : Mr Hidemi Takahashi (Japan)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Bromhund Lets Play Games QND (Seecar Kennels)
Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
28-Apr-2024 (Sunday)
Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC) Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)
Puppy in Group: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW) Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
General Specials : Ms Kerry King (SA) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)
General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW) Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)
Junior in Group: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
Junior of Breed: Weimurastar Georgy Girl (AI) (Weimurastar Kennels)
27-Apr-2024 (Saturday)
New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC) Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
Mildura & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: T Ch Aust Neut Ch Bromhund Under Pressure TK.S TSD (Mrs B Farley)
Mildura & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Judith Oliver (VIC) Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: T Ch Aust Neut Ch Bromhund Under Pressure TK.S TSD (Mrs B Farley)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: T Ch Aust Neut Ch Bromhund Under Pressure TK.S TSD (Mrs B Farley)
Caboolture Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS) Group Specials : Ms Kerry King (SA)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
Caboolture Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr Ben Luxton (SA) Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
Combined Breeds Dog Club Of Tasmania Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Peter Primrose (WA) Group Specials : Ms Julia Van Dinter (WA)
Junior in Show: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Combined Breeds Dog Club Of Tasmania Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA) Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)
Group 2nd: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
26-Apr-2024 (Friday)
Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC) Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)
Puppy in Group: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)
Merbein Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr William Smith (QLD) Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: T Ch Aust Neut Ch Bromhund Under Pressure TK.S TSD (Mrs B Farley)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: T Ch Aust Neut Ch Bromhund Under Pressure TK.S TSD (Mrs B Farley)
Merbein Kennel Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Carol Eastley (TAS) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: T Ch Aust Neut Ch Bromhund Under Pressure TK.S TSD (Mrs B Farley)
Dogs Queensland Paws Aid Show (QLD)
General Specials : Miss Beth Warman (New Zealand) Group Specials : Mrs Shelley Wildman (WA)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
25-Apr-2024 (Thursday)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: T Ch Aust Neut Ch Bromhund Under Pressure TK.S TSD (Mrs B Farley)
Junior in Group: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bromhund What a Buzz (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: T Ch Aust Neut Ch Bromhund Under Pressure TK.S TSD (Mrs B Farley)
Dogs Queensland Anzac Day Show (QLD)
General Specials : Mr Victor Jones (QLD) Group Specials : Miss Emma Luxford (WA)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)
General Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW) Group Specials : Mrs Sherry Jewell (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lukedom Break Out The Bolli (Lawler/Grech)
21-Apr-2024 (Sunday)
Greensborough Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
Midlands Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Ms Esther Joseph (VIC) Group Specials : Ms Katherine Wishart (QLD)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
All Breeds Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr John Bryson (NSW) Group Specials : Mr Peter King-Brown (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
Puppy of Breed: Aust Ch Waldwiese Fire And Rain (AI) (Waldwiese Kennels)
All Breeds Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Marie Merchant (SA) Group Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Waldwiese Fire And Rain (AI) (Waldwiese Kennels)
20-Apr-2024 (Saturday)
Greensborough Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC) Group Specials : Miss Jessica Buckley (ACT)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
Midlands Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Christopher Moore (VIC) Group Specials : Ms Sharon Bover (VIC)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Join The Dots (Bromhund)
Baby of Breed: Bromhund Play N For Keeps (Bromhund Kennels)
Mount Perry Show Society Inc (QLD)
General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD) Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)
Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
Huon & Channel Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr David Kill (QLD) Group Specials : Mr David Kill (QLD)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Huon & Channel Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Mr Paul Stevenson (TAS)
Baby in Show: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
BOB, Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
All Breeds Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW) Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Waldwiese Fire And Rain (AI) (Waldwiese Kennels)
Open of Breed: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
All Breeds Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Mrs Rosemary Easton (NSW)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese Knls)
Puppy of Breed: Aust Ch Waldwiese Fire And Rain (AI) (Waldwiese Kennels)
Deniliquin & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
19-Apr-2024 (Friday)
Deniliquin & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Valerie Carter (SA) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
14-Apr-2024 (Sunday)
Tweed River Canine Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)
Minor in Show: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Minor in Group: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Junior in Group: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Western Tiers Kennel Club (TAS)
General Specials : Mr Christopher Moore (VIC) Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)
Junior in Group: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA) Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)
Group 1st: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Dogs Queensland Junior Handler Committee (QLD)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Miss Sarah Wheatley (QLD)
Intermediate in Group: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kismaner Drinkin with Dolly (Kathleen Rogers)
13-Apr-2024 (Saturday)
Nambucca River District Agricultural Assoc Ltd (NSW)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)
Aust Bred in Show: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Griswold Vienna waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Tweed River Canine Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Carrie Paine (NSW) Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)
Junior in Group: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
Western Tiers Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)
Junior in Group: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
Western Tiers Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
Group 2nd: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
12-Apr-2024 (Friday)
Tweed River Canine Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
Junior in Group: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
7-Apr-2024 (Sunday)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
Stroud Show Association Inc (NSW)
General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW) Group Specials : Mr Peter R King (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RA (J Davies)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RA (J Davies)
Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW) Group Specials : Mr John Bink (ACT)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
6-Apr-2024 (Saturday)
Canine Museum Foundation Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC) Group Specials : Mrs Carol Wright (VIC)
Aust Bred in Group: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bromhund Absolutely Fabulous (Anni Sauli)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund In Tune (Bromhund Kennels)
Canine Museum Foundation Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonderwei Dare To Dream (AI) (Joel Wallis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Silkwei Made Me Do It (AI) (Nan Qu)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund In Tune (Bromhund Kennels)
Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Hells Bells (Bromhund Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren Champagnes The Answer (AI) (Mrs A Page)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
Derwent Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW) Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Junior in Group: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Weisngrey All Fired Up (Elke Prehn)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Derwent Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA) Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)
Baby in Group: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Junior in Group: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnhill Hammer And Tongs (Josh Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Weisngrey Unleashing Anarchy (Seriousgrey Kennels)
Baby of Breed: Weisngrey A Dash Of Danger (Elke Prehn)
Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC) Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)
5-Apr-2024 (Friday)
Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Myron Arthur (NSW) Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Ashbolt High Class (AI) RN TD ET JC (Amanda Williamson)
Res Bitch CC: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waldwiese Q The Music (Miss A Haverkamp)