Ganmain Show Society (NSW)
Date of Show : 20-Aug-2022 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mrs Susan Hewinson (QLD) (Total Entry : 315)
Aust Ch Allendell Touch Of Class AZ (R L Ralphs)
Runner Up in Show & Open in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Coloora La Carrera (Rick Mayor)
Baby in Show: Bull Terrier (Miniature)
Daminabul Nitrous Oxide (D & K Manna)
Minor in Show: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Roxamburg Reaper (R Bentley)
Puppy in Show: Norwich Terrier
Kereen Black Magic AtKiva (K Smith & Dr C Day)
Junior in Show: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)
Aust Bred in Show: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Bit of a Hunk (AI) (Kayla Grannall & Tim Farmer)
Runner Up Neuter in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch & Neut Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Baby SweepStakes - 1st Place: Pointer
Onpoint All Eyes On Me (Gerald J Munro)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Irish Wolfhound
Tirowen Cynder (AI) (Rona Moss)
Baby SweepStakes - 3rd Place: English Springer Spaniel
Aust Ch Reibey Reminiscing (J Morris/ S Lancaster/ G Render)
Puppy SweepStakes - 1st Place: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Roxamburg Reaper (R Bentley)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Irish Setter
Aust Ch Martinridge I Love Sophie (Mr Tony Maddern)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Manchester Terrier
Dual CH (T) Dixiedaly Jack Black CCD RM AD JDX SD ET (Dianne Costello)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mr Graham Kerr (QLD) (Group Entry : 41)
Aust Ch Coloora La Carrera (Rick Mayor)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
Baby in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Swedndreams Firefox at Lochtay (K Bell & K Olsson)
Minor in Group: Pug
Divinise Moves Like Jaggar (Janelle Willoughby)
Puppy in Group: Italian Greyhound
Wondoan With No Sign Of Sin (L & A Hales)
Intermediate in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Ertae Velvet Vixen (M Sterrett)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Coloora La Carrera (Rick Mayor)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ertae Velvet Vixen (M Sterrett)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ertae Paddlepop (Melinda Sterrett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Karakush Handbags N Gladrags (Melinda Sterrett)
Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)
Baby of Breed: Aust Ch Swedndreams Firefox at Lochtay (K Bell & K Olsson)
Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wondoan With No Sign Of Sin (L & A Hales)
Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Alwood Insentibu (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Alwood Jarai (Alwood Kennels)
Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Soyeux Butterfly Effect (Cristina Goodman)
Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Yarraburra Yabba Dabba Do (N Morgan / Mr E & Mrs B Wyatt)
Baby of Breed: Yarraburra Parisian By Design (Ms N L Morgan)
Pekingese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Waaini Cotton Candy (Carmel Bauerle)
Pug
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Divinise Moves Like Jaggar (Janelle Willoughby)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Divinise Honky Cat (Mrs J Willoughby)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mr Graham Kerr (QLD) (Group Entry : 34)
Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Norwich Terrier
Kereen Black Magic AtKiva (K Smith & Dr C Day)
Baby in Group: Bull Terrier (Miniature)
Daminabul Nitrous Oxide (D & K Manna)
Minor in Group: Australian Terrier
Paxterr Erins Dream (Mrs V Salter & Mr P J Oswald)
Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Daminabul High Octane (ROM) (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)
Aust Bred in Group: Manchester Terrier
Aust Gr Ch Dixiedaly True Heart CCD RE JD TD AD (Dianne Costello)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch & Neut Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)
Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paxterr Erins Dream (Mrs V Salter & Mr P J Oswald)
Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daminabul High Octane (ROM) (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)
Baby of Breed: Daminabul Nitrous Oxide (D & K Manna)
Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kinrose Goddess of Grace (Ms R Menzies)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Kinrose Dancing Queen (Ms R Menzies)
Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Upinair The Trooper (Robert Brooks)
Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dixiedaly True Heart CCD RE JD TD AD (Dianne Costello)
Veteran (7 Years and Over) (Dog) of Breed: Dual CH (T) Dixiedaly Jack Black CCD RM AD JDX SD ET (Dianne Costello)
Norwich Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kereen Black Magic AtKiva (K Smith & Dr C Day)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Kivamynk Sunstorm (K M Smith)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Kivamynk Beautiful Bridget (Dr Carla Day)
Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snowscott Lorna Doone (N Miners)
Staffordshire Bull Terrier
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Likalot Punky Brewster (Dr D & Mrs F Lowe)
Baby of Breed: Ourgang Dammit All (AI) (Annabel Wolf & Belinda White)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch & Neut Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Tenterfield Terrier
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Ornac Hannah Montanna (Mrs S G Underwood)
Dog CC & Minor of Breed: Grawen Ima Scout (D J Heath)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mrs Julie Ireland (QLD) (Group Entry : 48)
Aust Ch Reibey Kosciuszko (J Morris/ S Lancaster/ G Render)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Pointer
Aust Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Baby in Group: Pointer
Onpoint All Eyes On Me (Gerald J Munro)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Bellbidgee Addicted To Love (AI) (Miss M Purtill)
Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Carohn Total Genius (Janelle Beaumont)
Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD JC (Amanda Williamson)
Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Carohn Total Genius (Janelle Beaumont)
Baby of Breed: Keltonhill Durringtons Desire (Janelle Beaumont)
Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kingsway Act The Part (M K Kingston)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Markayla Magic Touch (AI) (M K Kingston)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Apeldoorn IVE Got The Look (Janna G Wayenberg)
Baby of Breed: Occuli Happy Days (Janna G Wayenberg)
Curly Coated Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Curlbrook Killer Queen (Curlbrook)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Curlbrook Two Can Play (Curlbrook Kennels)
English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Reibey Kosciuszko (J Morris/ S Lancaster/ G Render)
Baby of Breed: Aust Ch Reibey Reminiscing (J Morris/ S Lancaster/ G Render)
Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Adoringgold Firewrx AtDompetan (Anna Quigley)
Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ponsonby Mega Star (Imp NZ) (Janelle Willoughby)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bushgold Dawns Southrn Aurora (Pauline Rudd)
Irish Setter
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Martinridge I Love Sophie (Mr Tony Maddern)
Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bellbidgee Addicted To Love (AI) (Miss M Purtill)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Bellbidgee Perfect Wave (Miss M Purtill)
Baby of Breed: Bellbidgee Surfers Paradise (Miss M Purtill)
Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Baby of Breed: Onpoint All Eyes On Me (Gerald J Munro)
Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD JC (Amanda Williamson)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Julie Ireland (QLD) (Group Entry : 47)
Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Fire When Ready (Mr J & Mrs L Black)
Baby in Group: Irish Wolfhound
Tirowen Cynder (AI) (Rona Moss)
Junior in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)
Aust Bred in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Mystra Firebrand (Ms T Gaudio)
Runner Up Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Pennhari Smoke N Mirrors (Annette Dunlop)
Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karakush Hemsworth (Miss N Archer)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Calahorra Ntico Last Waltz RA TK S (Ms J Johnson)
Basset Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)
Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Briarmist Fire When Ready (Mr J & Mrs L Black)
R/UP BOB & Bitch CC: Briarmist Valkyrie (Jim & Lyndall Black)
Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Briala Whispering Jack (LInda Stevens)
Baby of Breed: Nicholyev Onya Bike (Mrs S Kelly & Mr J Bower)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)
Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cayugaridge Versace (AI) (Leslie A Weston)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dachdotcom Ivy W (Leslie A Weston)
Baby of Breed: Cayugaridge Bell of Border (AI) (Dr Leslie A Weston)
Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch MacLaomainn By Bryan's Latino (AI) (S Munro/R Moss)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch MacLaomainn Autumn Rain (Rona Moss)
Baby of Breed: Tirowen Cynder (AI) (Rona Moss)
Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Antefa’s Aragorn (Imp SWE) (Teresa Gaudio)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mystra Firebrand (Ms T Gaudio)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Pennhari Smoke N Mirrors (Annette Dunlop)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Juzrival Keepin It Real (AI) (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Juzrival Making Whoopie (A Barter & L Fletcher)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Baby of Breed: Juzrival Oops I Did It Again (A Barter & L Fletcher)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mrs Susan Hewinson (QLD) (Group Entry : 51)
Aust Ch Allendell Touch Of Class AZ (R L Ralphs)
Baby in Group: Australian Shepherd
Ellagant New Kid On The Block (Claire Quigley & Ana Richardson)
Minor in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Roxamburg Reaper (R Bentley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Bit of a Hunk (AI) (Kayla Grannall & Tim Farmer)
Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morkerbook Saffire Night (Jan Scholtz)
Australian Shepherd
Baby of Breed: Ellagant New Kid On The Block (Claire Quigley & Ana Richardson)
Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)
Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jedford Reach for the Sky (Coral Moffat)
German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Touch Of Class AZ (R L Ralphs)
German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Roxamburg Reaper (R Bentley)
Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rustufarion Red Rocket (Royson Valore)
Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Jencol Just Go With It (J Baker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jencol Iknowim Blutiful (Ms J Baker)
Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST (Dianne Costello)
Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Elfor Modern Love (Kayla Grannall & Tim Farmer)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit of a Hunk (AI) (Kayla Grannall & Tim Farmer)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mrs Susan Hewinson (QLD) (Group Entry : 44)
Aust Grand Ch Aeukanmanuva Hot N Cold (Caroline Yate)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Fireax Essence Of Desire (Peter Williams & Ella Pieton)
Baby in Group: Rottweiler
Juzrival Newsworthy (A Barter & L Fletcher)
Minor in Group: Newfoundland
Aust Ch Newfashion A Little Bit Tipsy at Clazzic (Mr C Stewart & Miss E Durant)
Puppy in Group: German Pinscher
Aust Ch Kaitler The Duke of Daveren (AI) (Michele Beyer)
Intermediate in Group: St Bernard
Lusanne Just a Kool Kid (Imp NZ) (Ms Judith Brunton & Mr Neil Ford)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boxer
Aust & Neut Ch Boxberry Spanish Eyes (Mr DW Halliday & Mrs SJ Badman)
Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Boxberry Catch A Wave (Mr D W Halliday)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Keep Me Warm (Mr D W Halliday)
Baby of Breed: Boxberry Miracle On The Hudson (Mr D W Halliday)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry Spanish Eyes (Mr DW Halliday & Mrs SJ Badman)
Dobermann
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Fireax Essence Of Desire (Peter Williams & Ella Pieton)
German Pinscher
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaitler The Duke of Daveren (AI) (Michele Beyer)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kaitler So So Scandalous (AI) (Michele Beyer & Charlotte Manton)
Newfoundland
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Capebass Nothing Compares To U (Mr L & Mrs J Leeder)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Newfashion A Little Bit Tipsy at Clazzic (Mr C Stewart & Miss E Durant)
Rottweiler
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ubersein Original Sin (P Croft)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Get Used to Me (P Croft & L Russell)
Baby of Breed: Juzrival Newsworthy (A Barter & L Fletcher)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch / Neut Ch Ubersein Sapphire Balou (AI) (P Croft & L Russell)
Samoyed
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Airebis A Rose At Midnight (Judy/ Graham & Kellie Hughes)
Shiba Inu
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kortmar Roses Are Red (Lyne Browning)
Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Aeukanmanuva Hot N Cold (Caroline Yate)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aeukanmanuva I Have A Dream (B W & C J Yate)
Baby of Breed: Aeukanmanuva Nigel No Mates (C Yate)
St Bernard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lusanne Just a Kool Kid (Imp NZ) (Ms Judith Brunton & Mr Neil Ford)
Baby of Breed: Berntiff Ghostryda Inthe Sky (Ms J Brunton & Mr N Ford)
Tibetan Mastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berntiff Take A Chance On Me (Neil Ford & Judith Brunton)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Temzin Thundastar Pemba (Charmaine Allen)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mrs Susan Hewinson (QLD) (Group Entry : 50)
Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (NBT) (Lynette Niemann)
Baby in Group: Lhasa Apso
Neokarma Look Whos Back (Rick Mayor)
Minor in Group: Japanese Spitz
Belzbentley Feather Weight (Rebecca Bentley)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Kysan King of the Kids (Linda Robinson)
Intermediate in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Belzbentley Hadron Collider (Rebecca Bentley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Neut Ch Belzbentley Hop Like A Husky (Christian Yate)
Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway HiJack (Jenni O’Connor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Dream Catcher (Jenni Oconnor)
French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Taureau Louis Vuitton (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Taureau Moschino (Luciana Giorgioni)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Taureau Prada By Prada (Luciana Giorgioni)
German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arcticmate thedemon within (A Katon)
Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Belzbentley Blazing Skies (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Wild Card (Rebecca Bentley)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belzbentley Hadron Collider (Rebecca Bentley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Belzbentley Feather Weight (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Cinnamon Scroll (Rebecca Bentley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Belzbentley Hop Like A Husky (Christian Yate)
Lhasa Apso
Baby of Breed: Neokarma Look Whos Back (Rick Mayor)
Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kysan King of the Kids (Linda Robinson)
Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (NBT) (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)