Metropolitan Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
Date of Show : 21-May-2022 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mrs Amanda Everson (QLD) (Total Entry : 446)
Aust Sup Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Best in Show 2nd: St Bernard
Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
Baby in Show: American Staffordshire Terrier
Manfreds Show No Mercy (J Watson)
Puppy in Show: Poodle (Standard)
Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Border Collie
Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mrs Jennifer Watt (QLD) (Group Entry : 86)
Aust Sup Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
Group 2nd: Bolognese
Aust Ch Little White Wonder Vittorio Hero (Imp NL) (Mrs L McArthur)
Baby in Group: Italian Greyhound
Tunamara Mama Mia (Mr C Scott/ C Shaw & R Davis)
Puppy in Group: Bichon Frise
Aust Ch PInefield High Jinks (J R & C Kellow)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Gr Ch / Neut Ch Jaditi Princess Shelby (Mrs D McClarty)
Bichon Frise
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch PInefield High Jinks (J R & C Kellow)
Bolognese
BOB and Dog CC: Aust Ch Little White Wonder Vittorio Hero (Imp NL) (Mrs L McArthur)
Chihuahua (Long Coat)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Tibchi Gossip Queen (Mrs S Brown)
Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tibchi Elegant Lexie (P A Welk)
Baby of Breed: Xtina Kirito (L Stephenson)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Ch Questachi Baldos Gift (Miss Acacia keley)
Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sherabill Dragon Heart (R J Brown)
Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Shigriff Say Hey Frankie (Heather Harrison)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Meltonacres Like A Boss (Roxbud Kennels)
Res Dog CC: Shigriff Satin and Sass (Heather Harrison)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Shigriff Spice It Up (Heather Harrison)
Baby of Breed: Roxbud Just An Angel (Roxbud Kennnels)
Havanese
Baby of Breed: Havasilk jingle bells rock (Mrs Gillian Smith)
Italian Greyhound
BOB and Dog CC: Tunamara Thunder And Lightning (Mrs C Tulk)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Casadirosso Lucciola At Kosmos (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Baby of Breed: Tunamara Mama Mia (Mr C Scott/ C Shaw & R Davis)
Bred by Exhibitor (Dog) of Breed: Aust Ch Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Maltese
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Gemnova Ring Leader (Lynette Walker)
Dog CC: Aust Ch Yourjana Elwin Fletcher Jnr (Fran Rose)
Papillon
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Sailoz Destined To Dream (Kristy Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Sailoz Xclusive By Design (Kristy Lewis)
Junior (Dog) of Breed: Sailoz Snow Devil (Kristy Lewis)
Pug
BOB and Dog CC: Aust Ch Hostwill Enzo Seized the Day (Mrs D McClarty)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Sebandee Yellow Brick Road (Mrs T & Miss A Beavis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Gr Ch / Neut Ch Jaditi Princess Shelby (Mrs D McClarty)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mrs Amanda Everson (QLD) (Group Entry : 71)
Aust Ch Rockport Sonovan Irishman (AI) (Kay Halston-Wyatt)
Group 2nd: West Highland White Terrier
Aust Ch Questadore Flying High (AI) (Questadore Kennels)
Group 3rd: Jack Russell Terrier
Aust Ch Winterbourne Irish Challenger (Mrs Annette Scott)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Manfreds Show No Mercy (J Watson)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Can Hardly Wait (Anvilhart Kennels)
American Staffordshire Terrier
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pawtucket Game Changer (J Watson)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)
Baby of Breed: Manfreds Show No Mercy (J Watson)
Baby (Dog) of Breed: Manfreds I Am The Man (J Watson)
Australian Terrier
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Cumalong Sir Roly Poly (Miss Moira Hicks)
Bull Terrier (Miniature)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Tomistal Hard Nut to Crack (Mr E & Mrs M Bannear)
Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Winterbourne Irish Challenger (Mrs Annette Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Winterbourne Irish Radiance (Mrs Annette Scott)
Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Balkanablu Queens Gambit (J W Camac/ R Watt/ S Ross / Mrs S Pike)
Soft Coated Wheaten Terrier
Baby of Breed: Broomsquires Knockfierna (G & S P Swalling)
Staffordshire Bull Terrier
BOB and Dog CC: Aust Ch Rockport Sonovan Irishman (AI) (Kay Halston-Wyatt)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Awesum Nutty Or Nice (Kyra Ricketts)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Brookstreet Peachy Keen @ Awesum (Kyra Ricketts)
Baby of Breed: Shadowstaff Sex On Fire (AI) (Shadowstaff Kennels)
Puppy of Breed: Aust Ch Anvilhart Can Hardly Wait (Anvilhart Kennels)
Intermediate (Dog) of Breed: Awesum Wuhan Warrior (P & J Hallam & K Ricketts)
Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
West Highland White Terrier
BOB and Dog CC: Aust Ch Questadore Flying High (AI) (Questadore Kennels)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Miss Sarah Wheatley (QLD) (Group Entry : 72)
Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
Group 2nd: Curly Coated Retriever
Aust Ch Curltriever Enough Said (Curltriever Kennels & Curlesque Kennels)
Group 3rd: Labrador Retriever
Gunlance Tinkerbell (Mr Noel McLaren & Mr Glen Murphy)
Group 4th: Sussex Spaniel
Aust Gr Ch Marquell Yachtsman (Imp UK) (M McCaffery)
Puppy in Group: Field Spaniel
Aust Ch Malaju Dobby The House Elf (Karen Barone)
Cocker Spaniel
BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Elswood Caledonia (E Zucker)
Bred by Exhibitor (Bitch) of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)
Curly Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Curltriever Enough Said (Curltriever Kennels & Curlesque Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor (Dog) of Breed: Aust Ch Curlesque Man Of My Dreams (A & T Hinks)
Baby of Breed: Aust Ch Dizzyki Shush Octavia (AI) (Dizzyki Kennels)
English Springer Spaniel
Puppy of Breed: Truespring U Got It Flaunt It (R Hartnett)
Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Malaju Dobby The House Elf (Karen Barone)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Malaju Arlo Magic At Hogwarts (M McCaffery)
Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Skyehaven Mayham And Chaos (AI) (Tina Corbell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Skyehaven Revel In The Chaos (AI) (Tina Corbell)
German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Heiderst All About The Money (AI) (Heiderst Kennels)
Res Bitch CC: Tanaquney Wild Thoughts (Tanaquney Kennels)
Minor (Dog) of Breed: Tanaquney Little Mo (Tanaquney Kennels)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Oakridge Wimoweh (C Billett)
Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Zuely Miss Ash (Sharon Deuter)
Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Martinridge Affair ofthe Heart (B Martin)
Labrador Retriever
BOB & Bitch CC: Gunlance Tinkerbell (Mr Noel McLaren & Mr Glen Murphy)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Gunlance Tinkering With Hook (Mr Noel McLaren & Mr Glen Murphy)
Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Jayped Queen Of Hearts (Dianne Thomas)
Pointer
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Heiderst Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Sussex Spaniel
BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Marquell Yachtsman (Imp UK) (M McCaffery)
Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Ghostwind Angel Eyes (AI) (M Hartnett & Ghostwind Knls)
Welsh Springer Spaniel
BOB and Dog CC: Aust Ch Laugharne Devil In Disguise (T J Marschall & S Garrett)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Ms Carol Gunn (QLD) (Group Entry : 36)
Aust Sup Ch Suliman Da Finnci Code (AI) (K/ K & R Hutchings)
Group 2nd: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Sup Ch Wyldchase Startedwith Awhispa (Nick Gouzos)
Group 3rd: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)
Baby in Group: Basset Hound
Goldreign Asher with Beauchasseur (Chris Lawrence)
Puppy in Group: Afghan Hound
Tahkira Man Of Many Colours (B Ferguson)
Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)
Afghan Hound
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Suliman Da Finnci Code (AI) (K/ K & R Hutchings)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Tahkira Man Of Many Colours (B Ferguson)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Tahkira Danz With The Devil (Ms Tessa Connell)
Basset Hound
Baby of Breed: Goldreign Asher with Beauchasseur (Chris Lawrence)
Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Houndbrook Giselle (S & D Flew)
Borzoi
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Araparni Arli April (Mrs Jeanette Laughton)
Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Frieden Blimey Charlie (AI) (Mrs C A Tonkin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Frieden Gawd Maud (AI) (Mrs C A Tonkin)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Wyldchase Startedwith Awhispa (Nick Gouzos)
Baby of Breed: Aust Ch Boarbadger No More I Love You (Nick Gouzos)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)
Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)
Dachshund (Wire Haired)
Baby of Breed: Cayugaridge Pink Diamond (AI) (Gail Wood)
Harrier
BOB & Bitch CC: Aust Ch Fellhunters Riot (P F & R Danaher)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Fellhunters Khaos (P F & R Danaher)
Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Hollymorn Allegretto (J Hooper)
Petit Basset Griffon Vendeen
Baby of Breed: Taraikha Re Renaissance Reveur (Alex Heitmann)
Baby (Bitch) of Breed: Aust Ch Mistypoint Colour Me Pretty (Ms T L Edwards)
Rhodesian Ridgeback
BOB and Dog CC: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kushika About Time (Anne Edwards)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Ms Stacy Guilfoyle (QLD) (Group Entry : 78)
Aust Sup Ch Landmaster Show No Mercy (R B & C J Redhead)
Puppy in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Cloverdowns No Mercy Given At Landmaster (R B & C J Redhead)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)
Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Landmaster Show No Mercy (R B & C J Redhead)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cloverdowns No Mercy Given At Landmaster (R B & C J Redhead)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aust Ch Landmaster She Got The Look (R B & C J Redhead)
Baby of Breed: Aust Ch Landmaster Kiss You All Over (R B & C J Redhead)
Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Southspirit Edge Of Reality (Miriam Schiller)
Australian Shepherd
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Thistledust Black Velvet (Karen Davis)
Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chamshep Zorisha (Michelle Holthouse)
Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Nahrof Icebreaker (Matthew Fisher)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Nahrof Know Doubt (K Hansen)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)
Briard
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)
Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Tasgall Son Of A Rich Man (M & J / D Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Tasgall Skyes The Limit (M & J / D Ryan)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Tasgall Blaze Of Glory (M & J / D Ryan)
German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Berry Da Bone AZ (P N Damarell)
Old English Sheepdog
BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Whitefall Gentlemen Never Tell (AI) (A & C Finlay)
Bitch CC & Puppy of Breed: Whitefall Waltz in the Waves (Kerry Baxter)
Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor (Dog) of Breed: Windybrae The Spirit Stone (Graeme & Helen Simpson)
Baby of Breed: Windybrae Love On Top (Graeme & Helen Simpson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Glenopal Golden Request (Imp NZ) (Helen & Graeme Simpson)
White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Clarelly Licence To Kill (G Sidiros/C van der Wolde/J Kelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Clarelly A New Hope With Krydatzky (Jan Kelly & Clare van der Wolde)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Ms Frances Darling (QLD) (Group Entry : 64)
Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
Group 2nd: Samoyed
Aust Ch Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)
Group 4th: Siberian Husky
Aust Gr Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)
Best Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch/Neut Gr Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)
Alaskan Malamute
BOB and Dog CC: Aust Ch Whitewarrior Ice Falls Landing (Jo Heard & Brett White)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch/Neut Gr Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)
Boxer
Res Dog CC & Puppy of Breed: Rampid Lord Of The City (Mr P Cook)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Roxbud Need For Speed (Roxbud Kennels)
Bullmastiff
Res Bitch CC: Aust Ch Gameguard Kiss This (Mr Sparham & Miss Turner / Mrs Giersch)
Estrela Mountain Dog
BOB and Dog CC: Aust Ch Toramis Rise of The Phoenixx (P & J Buckley)
Baby of Breed: Toramis Aurelio Joao (P & J Buckley)
Leonberger
BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Glamourford The Enforcer (Miss Bethany Bieleny, Mr Jack Barnett)
Newfoundland
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
Puppy of Breed: Amoreruby Blue Moon (Karin Niessen)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Amoreruby Buddha Blue (AI) (Karin Niessen)
Rottweiler
BOB & Bitch CC: Aust Ch Sollerus Forged In The Flame (W & J Grundy)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Schwartzhund Brandon’s Nobleman (AI) (Miss N K Hann & Miss K Willson)
Minor (Bitch) of Breed: Schwartzhund Brandon’s Gift (AI) (Miss N K Hann)
Samoyed
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)
Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Taejaan Poison Ivy (N J Rule-Steele / A & T Wittenberg)
Res Dog CC: Aust Ch Snowpackjana Phantom Menace (J & C Aranyos)
St Bernard
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beamzstar Verry Elleegant (Michael & Julie Ross)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Miss Sharyn Phillips (QLD) (Group Entry : 39)
Aust Sup Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Group 3rd: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
Group 4th: Dalmatian
Aust Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
Baby in Group: French Bulldog
Matgo Spellbound (Michael Francis & Barbara Florance Loades)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
British Bulldog
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bullyack Bitter Truth (Bullyack Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bullyack Butterscotch (Bullyack Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bulltorious It Was All A Dream (Eyvonne Piwen)
Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Chowleigh Touch of Class (Touchofchow Knls)
Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
French Bulldog
BOB and Dog CC: Matgo Twelve Gage (Michael Francis & Barbara Florance Loades)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Matgo Louis Vuitton (Michael Francis & Barbara Florance Loades)
Baby of Breed: Matgo Spellbound (Michael Francis & Barbara Florance Loades)
Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kylace Captain Fantastic (J Short/ A Downes/ K Gallimore)
Shar Pei
BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Sharboop Wolverines Avatar (AI) (W & J Walloscheck)
R/UP BOB & Bitch CC: Sharboop Rivah of Dreams (W & J Walloscheck / L DeBoer)
Baby of Breed: Sharboop Larger Than Life (W & J Walloscheck)