Daylesford & District Agricultural Society Inc (VIC)
Date of Show : 23-Nov-2019 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mrs Lee Parker (VIC) (Total Entry : 462)
Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)
Puppy in Show: Collie (Rough)
Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
Junior in Show: Pug
Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
Intermediate in Show: Samoyed
Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
Runner Up Neuter in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
Baby SweepStakes - 1st Place: Collie (Rough)
Kirrieloch Keep Dancing (Miss S Buckley)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Golden Retriever
Camuka Will you Be Mine (Jane Hodges)
Neuter SweepStakes - 1st Place: Collie (Rough)
Dual Ch (t) Neut/Ts Gr Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn FM (Bryan & Sandra Crowley)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mrs Kay Sneath (VIC) (Group Entry : 59)
Aust Ch Vahlia Masquerade (Lee Beckley)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pug
Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
Baby in Group: Havanese
Ngalla Mathilda Battle Maiden (Rhumderry Kennels)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Kryptonic Knock Out (Kim Ryan)
Aust Bred in Group: Papillon
Aust Ch Basilika Stand Aside Boys (L & C John)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Ch Hollychi Rhapsody In Blue (Karen McCabe)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Gr & Neut Ch Hollychi White Diamonds (Mrs K McCabe)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Matmor Socialite (M Morse & W Henderson)
R/UP BOB and Dog CC: Am Gr & Aust Ch Sheeba Althof Red Is Back (Imp USA) (Ms V McLaughlin & Mrs K Ostmann)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hollychi Ballybranok (Karen Mcabe)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hollychi Ebony Rose (Yolanda Krznaric)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pacorro Nixons on Fire (C Varley)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hollychi Celtic Lassie (Karen McCabe)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mexicatl Maddison (Mrs C Varley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Pacorro Mystery In Red (Mrs C Varley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hollychi Rhapsody In Blue (Karen McCabe)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Hollychi White Diamonds (Mrs K McCabe)
Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Tonichi Vodka N Ice (E Crabb)
Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Griffonsburg Venus Victorious (Dr I T Mitchell)
Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dekara Blutos Roar (Rhumderry Kennels)
Baby of Breed: Ngalla Mathilda Battle Maiden (Rhumderry Kennels)
Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vahlia Masquerade (Lee Beckley)
Papillon
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Basilika Stand Aside Boys (L & C John)
Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ormalu Lorenzo Caprile (Patricia Smith)
Pug
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kryptonic Copy Cat (Kim Ryan & Belinda Goyarts)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kryptonic Knock Out (Kim Ryan)
Tibetan Spaniel
Baby of Breed: Myikyi Flash Point (Faraldazar Kennels)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mrs Lee Parker (VIC) (Group Entry : 61)
Aust Ch Q-Party Van Foliny Home (Imp BEL) (Darren Bowey & Bob Styles)
Baby in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca The Most Happy (Sarah Lowe)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Tiarker Ripple In The Water (Alicia & Michael Mann)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
Intermediate in Group: Welsh Terrier
Aust Ch Waratah Hms Victory (May Wong)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)
American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Farfromova Lil Abner Yokum (G Ward/ B Taylor / M & M Young)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Iroq Heaven On Earth (Miss T Staszek & Mr S & Mrs M Green)
Bitch CC & Puppy of Breed: Ironklad Livin La Vida Loca (M & M Young / K Oseckas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut)(T)/Dual Gr Ch (Neut)(TS) Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)
Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mishrodmini Our Monsters Inc (Sam Brewis)
Fox Terrier (Smooth)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sundar Star of Sunshine (Ken & Jan Campbell)
Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tiarker Ripple In The Water (Alicia & Michael Mann)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jackirra Count Basie (Sandra Worsley)
Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Q-Party Van Foliny Home (Imp BEL) (Darren Bowey & Bob Styles)
Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Windypark Made Of Stone (Mr Lee Rodrigues & Mr Ian Gillam)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cathasaigh Coopers The Man (L J Saxton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dixiedaly Jesse James RN (L J Saxton)
Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Bravo The Stuff Dreams Are Made Of (Imp USA) (Jill R McDonald)
Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Avalon Ridgie Didge Jam-Tart from Kolohe (Imp USA) (Dr Monica O'Kelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Larnook Irish Eyes (Dr M O'Kelly)
Baby of Breed: Shaneca The Most Happy (Sarah Lowe)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)
Welsh Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waratah Hms Victory (May Wong)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mr James Patchett (VIC) (Group Entry : 70)
Aust Gr Ch Rhiannon One For The Money (Marina & Jacinta Scott)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Hungarian Wirehaired Vizsla
Aust Ch Rugalmas The Beecharmer (AI) (Monika Generowicz)
Minor in Group: Curly Coated Retriever
Curltriever JIMI Hendrix (Curltriever kennels)
Junior in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Taryk The Winner Takes It All (Linda McGregor & Tanya Smith)
Runner Up Neuter in Group: Weimaraner
Aust Ch Talfryn Toast Of The Town (Marland Knls / Lee Petering)
Cocker Spaniel
Baby of Breed: Neberden Silverblu Hot Stuff (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)
Baby (Dog) of Breed: Neberden Heartbreaker (Mr J / Mrs K & Miss Neiberding)
Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taryk The Winner Takes It All (Linda McGregor & Tanya Smith)
Junior (Dog) of Breed: Taryk Fernando (Vicki Jacob)
Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Curltriever JIMI Hendrix (Curltriever kennels)
Bitch CC: Curltriever Shirley Temple (Curltriever Kennels)
Puppy of Breed: Kalonakurl Hot Shot (S Slater)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kalonakurl First And Foremost (S Slater)
English Setter
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glengordon Chances Just A Rebel (Mrs Michaela Barraclough)
English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)
Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Injitali Treasure Seeker (Rhonda Williams)
German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Huntwyre Planet Ocean (Nick Shannon/Rebecca Fall)
Hungarian Wirehaired Vizsla
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rugalmas The Beecharmer (AI) (Monika Generowicz)
Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rhiannon One For The Money (Marina & Jacinta Scott)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Rhiannon Red Letter Day (Marina & Jacinta Scott)
Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sarshai Symply A Dream (Mrs S & Mr D Thompson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Oaysis Enchanting Temptress (AI) (Mrs S & Mr D Thompson)
Intermediate of Breed: Oaysis Diamond In The Rough (Mrs S & Mr D Thompson)
Weimaraner
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund A Super Model (Bromhund Knls)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Talfryn Toast Of The Town (Marland Knls / Lee Petering)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Kay Sneath (VIC) (Group Entry : 59)
Aust Gr Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Baby in Group: Basenji
Wazazi Totally Tempting (Kylie Delacourt / Karen Ordar)
Minor in Group: Whippet
Illicium Mimosas for Mr N Mrs (Ms Z Maddox)
Puppy in Group: Saluki
Baghdad Lets Go Parti (Paula Bockman- Chato)
Intermediate in Group: Whippet
Kerrypark Diamonds Are Forever (Miss Caisha Tanis & Mr Ben Quarrell)
Basenji
Baby of Breed: Wazazi Totally Tempting (Kylie Delacourt / Karen Ordar)
Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Devma Defiant (Miss S A Hutcheson)
Junior of Breed: Hounsley Hey There You (Miss Ellie Triffitt)
Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lauradale Whispering Jack (Gail E Greer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Charlmagne Vegas Show Girl (S L Bennett)
Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Starblush Get Outta My Way (Adam Daly)
Saluki
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Baghdad Lets Go Parti (Paula Bockman- Chato)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kerrypark Diamonds Are Forever (Miss Caisha Tanis & Mr Ben Quarrell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Illicium Mimosas for Mr N Mrs (Ms Z Maddox)
Junior of Breed: Whippawill Alpine King (Michelle Williams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kanati The White Lady (Michelle Williams)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mr Glenn Moore (VIC) (Group Entry : 93)
Aust Ch Narbrisse OTT of Brieberger (Susie Losa)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Beletta Lola Bunny (AI) (Jody A Hafey)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
Junior in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
Runner Up Neuter in Group: Collie (Rough)
Dual Ch (t) Neut/Ts Gr Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn FM (Bryan & Sandra Crowley)
Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Carrawarn Royalreload (D Miller)
Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cuebiyar Upping the Ante (AI) (Ahlia Smith)
Bearded Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Edinglen Top Hat And Tails (Michele Lincoln & Joy Dubberley)
Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Beletta Lola Bunny (AI) (Jody A Hafey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Beletta At Last (Mrs J Hafey)
Belgian Shepherd Dog (Laekenois)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Beletta Arwen (Mrs J Hafey)
Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Toujour Quick Go For Love (Ms B Durran & Mrs M Borg)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Vlashaard Diamond (L Longmuir)
Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Merrinda Hollywood Kinda Girl (Lyn Allshorn)
Baby of Breed: Nahrof Break Even (S Jaworski)
Minor (Bitch) of Breed: Milangimbi Morning Glory (Samantha O'Driscoll)
Puppy of Breed: Merrinda Life Is A Highway (Mrs Lyn Allshorn)
Briard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Narbrisse OTT of Brieberger (Susie Losa)
Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellerran Enigma Blue Beguile TDX (Bryan & Sandra Crowley)
Baby of Breed: Kirrieloch Keep Dancing (Miss S Buckley)
Baby (Dog) of Breed: Kirrieloch Danzin onth Ceiling (Samantha Buckley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (t) Neut/Ts Gr Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn FM (Bryan & Sandra Crowley)
German Shepherd Dog
Puppy of Breed: Vonpeter Raised on Conrad (Ian & Diane Young)
Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)
Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
Minor of Breed: Markorgi Blossoming Sensation (Mrs S & Mr M Markham)
Minor (Dog) of Breed: Markorgi Barkley (Mrs S & Mr M Markham)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clarelly For Your Eyes Only (Sachini Silva)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mr Daniel Filipovic (VIC) (Group Entry : 54)
Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
Baby in Group: Tibetan Mastiff
Bravura Khalama (Stacey Barlow)
Minor in Group: Dogue de Bordeaux
Charmeurouge Miss Daisy (Mr Richard Willie)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)
Junior in Group: Russian Black Terrier
Aust Ch Yarrawon Zalli (Mr R Maruff)
Aust Bred in Group: Samoyed
DrFox sugar cookie PT (S & A Price)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Neut Ch Snerzok Enchantress By Desire (Deb Williams)
Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Milmac Lisa Ho (Macmillan & Lawson)
Baby of Breed: Milmac Heidi Ho (Dave Macmillan)
Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Walamara Catch-Me If You Can (Imp NZ) (Amanda Spencer)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Walamara Step-aside (AI) (Imp NZ) (Amanda Spencer)
Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Charmeurouge Miss Daisy (Mr Richard Willie)
Mastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Redshadeaux blackdaggers phury (Joellen Hall)
Newfoundland
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Apalie First We Dream (Melissa Fraser)
Russian Black Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrawon Zalli (Mr R Maruff)
Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Anaky Singin in the reign (S & A Price / A & K Hill)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Snerzok Hez Worth Every Zack (Deb Williams)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: DrFox sugar cookie PT (S & A Price)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Snerzok Enchantress By Desire (Deb Williams)
Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raksha Agent Aron (L M Tipple & F Robinson)
Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cranmill Brandy Schnapps (Deanne Strahan)
Baby (Bitch) of Breed: Sharluka Gimme A Fiddle (P & T Griffin)
Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Schanata Golden Glacier (B & M Schier)
Intermediate of Breed: Arctickara Black Opal (B & M Schier)
Tibetan Mastiff
Baby of Breed: Bravura Khalama (Stacey Barlow)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mr James Patchett (VIC) (Group Entry : 66)
Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
Runner Up in Group & Open in Group: Great Dane
Aust Ch Winchilda Man On The Move (AI) (Christine & Peter Fry)
Intermediate in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Capanash Mistress of The Dark (Caroline Sharpe)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Standard)
Aust Neut Ch Tannah Fun with Oscar TDX (Margaret Wright)
Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dalterra Popping Kandy (Lynne Whitting)
Baby of Breed: Frenchtrick Attitude Plus (Fay Trickey)
British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (AI) (Imp NZ) (Tony Linardis)
Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Pendragon (Carol Brady)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: CCDals From Paris With Love (Cecilia Langton-Bunker)
Puppy of Breed: Jalorca La Nina La Copa (Carol Brady)
French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Puppy of Breed: Tufsteen After Dark (Tufsteen Kennels)
Intermediate of Breed: Tufsteen Atomic Blonde (Tufsteen Kennels)
Open of Breed: Gold-Sierra Tasillo (Imp HUN) (Tufsteen Kennels)
Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Winchilda Man On The Move (AI) (Christine & Peter Fry)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Winchilda Uptown Girl (AI) (Christine & Peter Fry)
Japanese Spitz
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whitewishes Cadence Rising Sun RN (C Darby & D Hanslow)
Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hunkeedori Mister Party Man (J Whincup)
Junior of Breed: Hunkeedori Shaken Not Stirred (Helen Whincup & Katrina Santas)
Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Capanash Mistress of The Dark (Caroline Sharpe)
Minor of Breed: Grandesprit Audrey Hepburn (Margaret Wright & Coralie Moya)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tannah Fun with Oscar TDX (Margaret Wright)
Shih Tzu
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eljaes Prince Of Fire (Lisa Woolley)
Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bovais Always Glowing (Gerda Schellens)