Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
Date of Show : 17-Jan-2016 (Sunday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mr Lancelot Heilmann (SA) (Total Entry : 493)
Aust Sup Ch Rustufarion Indelible Ink (C Spencer/ P Smith & R Valore)
Runner Up in Show: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Baby in Show: Bernese Mountain Dog
Azzabern Single N Luvin It (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor in Show: Australian Shepherd
Aust Ch Dykinta Shadow Blue Bella (Wendy Atkins)
Puppy in Show: Beagle
Caermyrddin Punk Princess (S & K Nelson)
Intermediate in Show: Boxer
Aust Sup Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Aust Bred in Show: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Gr Ch Arrynmist Jagger (Rob & Ann Ryan)
Open Neuter in Show: Weimaraner
Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)
Baby SweepStakes - 1st Place: Flat Coated Retriever
Aust Ch Blackregal Fastnet Rock (Peter King)
Baby SweepStakes - 2nd Place: West Highland White Terrier
Caspersz Champagne Charlie (L & K Kavanagh / D Le Brun)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Australian Shepherd
Moonsbay Sky Patrol (Ros Fraser)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Golden Retriever
Aust Ch BlueBreeze Nine Pieces O Eight (AI) (Debra Stubbings)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Jack Russell Terrier
Lizneb Built To Last (Liz Nelson)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Labrador Retriever
Gunderrako Day Dream (Angela Williams)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mrs Sylvia Brackman (NSW) (Group Entry : 114)
Alsdenn Celtic Witch (Rosemary Duffy)
Minor in Group: Maltese
Aust Ch Erintoi Gala Henshaw (John L Sheppard)
Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Ch Solinca Royal Tryst (J Jones)
Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Balkana Top Score (James Camac)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hautchien Lady Sings The Blues (Jeff and Jane Fisher)
Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pinefield Rebel With a Cause (Mrs T & Mr D Baker)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pinefield Sweeter Than Candy (Mrs T & Mr D Baker)
Cavalier King Charles Spaniel
Baby of Breed: Alsdenn Celtic Witch (Rosemary Duffy)
English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Neverland Wings Of An Angel (Anita Mudd)
Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Raweke Apple Cider (J Wistuba & M Parker Brien)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Balliol Gertie Giggles (Michelle Parker Brien)
Baby of Breed: Balliol Kendra Kadabra (Michelle Parker Brien)
Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Baby of Breed: Aust Ch Hashki Come And Get It (P Williams)
Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Piccino Zulu (Reeve & Hardwicke)
Minor of Breed: Piccino Jolly Roger (S L & M Reeve / J Hardwicke)
Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Erintoi My Magic Dream (J L Sheppard)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Erintoi Gala Henshaw (John L Sheppard)
Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Gr Ch Panache Time and Tide at Minelphi (Imp NZ) (Errolynne Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Yalike Now You See It (Mrs D & Mr G O'Donnell)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brandyark Bird Is The Word (Mrs D & Mr G O'Donnell)
Puppy of Breed: Minelphi Dance All Night (Errolynne Cross)
Papillon
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wongan Rocket Man (Rob and Lee-Ann Corbett)
Baby of Breed: Kutas Shinebrite Likeadiamond (R W & L Corbett)
Pekingese
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tailane One Classy Lady (Norman Porter & Tony Tau)
Junior of Breed: Aust Ch Weilien Whispering Jack (Norman Porter & Tony Tau)
Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Solinca Royal Tryst (J Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxypoms Darla Rose (J Jones)
Pug
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kabova Special Agent O (Jenny Williams)
Puppy of Breed: Kabova Little Ms Cant Be Wrong (Jenny Williams)
Intermediate of Breed: Aust Ch Menninblak Gift Of The Gods (P & J Williams)
Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bellayorki Frederico (J Moore)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Battle Of The Star Galattical (Imp ITA) (Mrs K L Russell)
Baby of Breed: Bruebek Julietta (Jacqueline Moore)
Minor of Breed: Bruebek Lightning Strike (Mrs K L Russell)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mr Graham Cruse (NSW) (Group Entry : 59)
Aust Sup Ch Staffbach Anarchy (Nicole & Sue Lane)
Runner Up in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Firezan Snow and Steel (B J Duncan)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Caspersz Champagne Charlie (L & K Kavanagh / D Le Brun)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Lizneb Light My Fire (Liz Nelson)
Intermediate in Group: Bull Terrier
Aust Ch Bulroarus Enteyesing (AI) (Mr T Wiseman)
American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rydarra Son of Devils (AI) (Jodi Carter)
Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bulroarus Enteyesing (AI) (Mr T Wiseman)
Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Firezan Snow and Steel (B J Duncan)
Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Joelleigh Hidden Treasure (Leesa Musgrove)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lizneb Light My Fire (Liz Nelson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamonds Inda Ruff (Leesa Musgrove)
Baby of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Puppy (Dog) of Breed: Lizneb Built To Last (Liz Nelson)
Scottish Terrier
Baby of Breed: Argowan Secret Alias (A Bugges & M Bettis)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Staffbach Anarchy (Nicole & Sue Lane)
Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Yarraview Voodoo Warrior (Mrs L Pezely)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Atenta Solar Eclipse (G L & J A Spears)
Baby of Breed: Atenta Redi for Anything (G L & J A Spears)
West Highland White Terrier
Baby of Breed: Caspersz Champagne Charlie (L & K Kavanagh / D Le Brun)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Prof Brian Corbitt (NSW) (Group Entry : 86)
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Runner Up in Group: Weimaraner
Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
Baby in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Blackregal Fastnet Rock (Peter King)
Minor in Group: Labrador Retriever
Terracarol Timeless Trend (Glen Vernon)
Puppy in Group: Golden Retriever
Aust Ch BlueBreeze Nine Pieces O Eight (AI) (Debra Stubbings)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Deferlee Fateful Attraction (R W & L Corbett)
Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Greydove Surfin' Malibu (Peters / Goold / King)
Open Neuter in Group: Weimaraner
Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)
Chesapeake Bay Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Water Man (R Holtkamp)
Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Clussexx Kangaroo Jack (Imp ITA) (P McIntyre & T Garvey)
Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Markable Argyle Gum (G L & J A Spears)
English Setter
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Bendeela Token To The Manor (Paul Terrett)
English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Deferlee Fateful Attraction (R W & L Corbett)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Just Ebony (AI) (Mrs L Brown)
Puppy of Breed: Jamandess Duchess (Robynne Woocock)
Junior of Breed: Aust Ch Rosherville Lady in Red (Robynne Woolcock)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Azucroft Pandemonium (Melissa Cooper)
Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hawksdale Lasting Impression (Ms Gillian Holmes)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawskdale Positive Whisper (Ms Gillian Holmes)
Baby of Breed: Aust Ch Blackregal Fastnet Rock (Peter King)
German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst All About Darla (Lara Haynes)
Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dykinta Spring Loaded (Wendy Atkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch BlueBreeze Cover Girl (Debra Stubbings)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch BlueBreeze Legend of Saltire (Debra Stubbings)
Baby of Breed: Dykinta Just A Top Gun (Melissa Murray)
Puppy of Breed: Aust Ch BlueBreeze Nine Pieces O Eight (AI) (Debra Stubbings)
Junior of Breed: BlueBreeze Paspayley Magic (Debra Stubbings)
Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waterboys Stormy Knight (P McIntyre / P Smith)
Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Terracarol Timeless Trend (Glen Vernon)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Silverstream New Moon (Cherilyne Blackman)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Gunderrako Day Dream (Angela Williams)
Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Incavale Fernando (Mr J & Mrs J Nolan)
Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zensu Signed Sealed Delivered (K Holtkamp / B & H Clarke)
Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greydove Surfin' Malibu (Peters / Goold / King)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Cruisenif Rev It Up (Catherine Fisher)
Baby of Breed: Ghostwind Kate Spade (AI) (V Peters/ N Goold & S King)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)
Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Miss Diana Norman (QLD) (Group Entry : 53)
Chipal Brokeback Mountain (C Cornelissen)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Beagle
Caermyrddin Punk Princess (S & K Nelson)
Baby in Group: Borzoi
Argowan Ragnar (A Bugges & M Bettis)
Minor in Group: Basset Hound
Aust Ch Yarramba Under Wraps (W & G Tape)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Lwillows Girt By Sea (Mr Jordan L Lanser)
Open in Group: Saluki
Aust Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Open Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust & Neut Ch Huntingridge Africa By Storm (Nicole Dwyer)
Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karakush Black Gold Texas Tea (L Kavanagh / L & H Gibson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tahkira Krispy kreme (AI) (Dr Marilyn Karaman)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tahkira Wildfyre (Dr Marilyn Karaman)
Basenji
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser & Mr J Forbes)
Basset Hound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Yarramba Under Wraps (W & G Tape)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wenbrook On A Mission (W & G Tape)
Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Caermyrddin Punk Princess (S & K Nelson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Caermyrddin Prsistence Omemory (S & K Nelson)
Junior of Breed: Aust Ch Lwillows Girt By Sea (Mr Jordan L Lanser)
Borzoi
Baby of Breed: Argowan Ragnar (A Bugges & M Bettis)
Dachshund (Miniature Long Haired)
Baby of Breed: Chipal Excess Of Knowledge (Mrs C Cornelissen)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Chipal Brokeback Mountain (C Cornelissen)
Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tischamingo The Dark World (AI) (J & F Walker)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Tischamingo Tahitian Black (AI) (J & F Walker)
Res Dog CC & Minor of Breed: Nicholyev All Ova It (Mrs S Kelly & Mr J Bower)
Norwegian Elkhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Feralas Royal By Design (C & B Monckton)
Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zurk Franklin (Miss Linda Gibbons)
Rhodesian Ridgeback
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu (Sandra Bell)
Baby of Breed: HuntingRidge Charlies Angel (AI) (Nicole Dwyer & D Brennan)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Huntingridge Africa By Storm (Nicole Dwyer)
Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mr Lancelot Heilmann (SA) (Group Entry : 68)
Aust Sup Ch Rustufarion Indelible Ink (C Spencer/ P Smith & R Valore)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Gr Ch Arrynmist Jagger (Rob & Ann Ryan)
Baby in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Huntarush Winda Woppa (Mrs Julie Hayne)
Minor in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Dykinta Shadow Blue Bella (Wendy Atkins)
Puppy in Group: Puli
Aust Ch Stonefelds Dressed In Black (Mr M Fisher-Hoad)
Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Gr Ch Sugargum ArtofConspiracy RN (Ros Fraser)
Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tegoura Tomodachi (Casey Morrison)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Qdos Bronte (Julie Hayne)
Dog CC: Aust Ch Roughstock Alabama Clay HT (Julie Hayne)
Baby of Breed: Aust Ch Huntarush Winda Woppa (Mrs Julie Hayne)
Open of Breed: Aust Ch Sandsprite Anzac Tradition (Julie Hayne)
Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dykinta Night Music (Atkins/Meagher)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dykinta Sea Patrol (Ros Fraser)
Baby of Breed: Moonsbay Sky Patrol (Ros Fraser)
Minor of Breed: Aust Ch Dykinta Shadow Blue Bella (Wendy Atkins)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Sugargum ArtofConspiracy RN (Ros Fraser)
Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Arrynmist Jagger (Rob & Ann Ryan)
Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonshadow Russett Lysander (M Meaney & E K Robertson)
Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Neecabe Conquistadorable (Mr S Hayne)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tullacrest Call Me Maybe (P Smith & C Spencer)
Minor of Breed: Bordarush Lady Guinevre (Mr S Hayne)
German Shepherd Dog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tyrilebee Jewel Of The Nile (Casey Morrison)
Baby of Breed: Tyrilebee Making Memories (Casey Morrison)
Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Woolebull Skys The Limit (P L & D S Hincks)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hartwyn Pageants Hero On Ice (Pauline Hartwell)
Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rustufarion Indelible Ink (C Spencer/ P Smith & R Valore)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rustufarion Cause For Applause (AI) (Mr R Valore)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Stonefelds Dressed In Black (Mr M Fisher-Hoad)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mr David Johnson (SA) (Group Entry : 47)
Aust Sup Ch Southrnwolf Wildchief (S Presland)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Boxer
Aust Sup Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Azzabern Single N Luvin It (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor in Group: Dobermann
Indpac Regal Spirit (M Hart)
Junior in Group: Rottweiler
Aust Ch Hardrada Bobby Dazzler (Imp NZ) (Ms Kate Stuart / Mr I & Mrs S Geddes-Cook)
Open Neuter in Group: Shiba Inu
Aust Ch Darshiva Grand Design (Michele Kearney / Col & Ros Seare)
Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Southrnwolf Wildchief (S Presland)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nukabiitka Truly Sweet Georgia (Dean Gibbons)
Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernation Niko (K O'Bryan & F Broome)
Baby of Breed: Azzabern Single N Luvin It (Mr M & Mrs B Eslick)
Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bulpendragon Be Good Spirit (Britt Clapson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bulpendragon A Time To Shine (Britt Clapson)
Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Carridene Mr Mayhem (Imp NZ) (Mrs M Cusack)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Engelhuette Do What U Do (Imp NZ) (Mrs H Rymer and Mrs J Perry)
Res Dog CC & Minor of Breed: Indpac Regal Spirit (M Hart)
German Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Guardian Ivys Fabulous Image (AI) (Mrs Dunn / Mr & Mrs Vowles)
Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inizio Xcelance (Bruce Hutchison)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Magnufi Lucrezia (AI) (Lorene Cantarella)
Baby of Breed: Magnufi Orso Argentino (Lorene Cantarella)
Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hardrada Bobby Dazzler (Imp NZ) (Ms Kate Stuart / Mr I & Mrs S Geddes-Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Darksupreme Heavenly (Renae Campbell)
Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Arcticlight Jingle Bells Rock (Joanne McDougall)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bentara Royal Affair at Belaia (Imp NZ) (Belaia Kennels)
Shiba Inu
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Adventur (Michele Kearney / Col & Ros Seare)
Baby of Breed: Kortmar GrandFortune Ov Dashva (Lynne Browning & Michele Kearney)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Design (Michele Kearney / Col & Ros Seare)
Siberian Husky
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Darshiva Calm B For The Storm (Michele Kearney)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Ms Kaye McGhie (QLD) (Group Entry : 66)
Aust Sup Ch Paceaway Xpensive Liason (F Darling / G Vernon / R & D Besoff)
Runner Up in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan ET (Katrina L Santas & Brett A Thompson)
Minor in Group: German Spitz (Mittel)
Ryfrost Im So Fancy (Ms Cathy Camara)
Puppy in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Gr Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Zaland It Only Takes One (B Beves & N Estatheo)
Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Xpensive Liason (F Darling / G Vernon / R & D Besoff)
German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ryfrost Im So Fancy (Ms Cathy Camara)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonleenard Paddington Bear (K McGuinness)
Great Dane
Baby of Breed: Aldridge Cherry Bomb (Mark Bradburn & Debbie Selden)
Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan ET (Katrina L Santas & Brett A Thompson)
Bitch CC & Minor of Breed: Sandstock Snow Princess (Tracey Parker)
Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zaland Nauti N Nice (Belinda Beves and Nina Estatheo)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Zaland It Only Takes One (B Beves & N Estatheo)
Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sintee Show Me Da Money (Sintee Kennels)
Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Gr Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Baby of Breed: Aust Ch Wazzat Centzontle (AI) (Jacqi Dinis)